У Норвегії закликають до тверезого святкування 17 травня
17 травня – Nasjonaldagen у Норвегії – традиційно вважається і дитячим днем, коли малеча масово виходить на паради з прапорами та їсть морозиво. Проте останнім часом свято асоціюється і з іншою «традицією» – алкоголем прямо зранку.

Організація Av-og-til, яка пропагує культуру помірного споживання алкоголю, провела опитування і виявила, що норвежці дедалі більше занепокоєні цією тенденцією.
53% норвежців вважають, що алкоголю стало занадто багато на святкуванні 17 травня. 47% опитаних помічали, що дорослі забагато п'ють у присутності дітей.
У організації називають ситуацію парадоксальною. Чимало людей починають пити шампанське чи пиво ще під час святкового сніданку, і до моменту дитячого параду на вулицях з'являється чимало нетверезих.
Сп'янілі псують атмосферу свята для оточуючих. Найгірше те, що від цього страждають діти – замість веселощів та безпечного дня вони змушені бачити неадекватну поведінку дорослих.
Активісти не закликають до повної заборони алкоголю, але просять норвежців та гостей країни бути уважними один до одного. Якщо ви плануєте святкувати 17 травня, пам'ятайте: це насамперед дитяче свято. Проведіть його так, щоб малеча почувалася у безпеці, а дорослі залишалися гідним прикладом.














