З цієї осені все зміниться: Норвегія планує захистити школярів від ШІ
З нового навчального року у норвезьких школах почнуть діяти нові правила щодо штучного інтелекту (ШІ). Так планують захистити дітей від надмірного та безкритичного використання технологій і повернути фокус на базові знання.
Про це повідомляє норвезьке Міносвіти.

За даними міжнародних досліджень (таких як PISA та PIRLS), рівень знань норвезьких учнів падає. Наприклад, кожен четвертий має проблеми з читанням. Водночас використання ШІ в школах стрімко зростає.
Прем’єр Норвегіх Йонас Гар Стере та міністерка освіти Карі Несса Нордтун переконані: діти спочатку мають навчитися самостійно читати, писати й рахувати, і лише потім – користуватися ШІ. Молодші учні ще не мають достатнього критичного мислення, щоб правильно оцінювати підказки комп'ютера. Тож, влада хоче уникнути помилок минулого, коли цифрові технології впроваджували в школах надто поспішно.
Найближчим часом Директорат освіти Норвегії (Utdanningsdirektoratet) опублікує офіційні інструкції для шкіл та розробить програми, які допоможуть вчителям краще розібратися, як саме і коли варто чи не варто застосовувати штучний інтелект на уроках.
Нові правила для різних класів
1–7 класи: штучний інтелект використовувати заборонено, учні мають навчатися традиційними методами.
8–10 класи: ШІ дозволять використовувати, але дуже обережно і поступово. Спочатку вчителі мають самі розібратися в технології, і лише потім навчати учнів.
Старша школа: учнів активно вчитимуть правильно працювати з ШІ, щоб підготувати їх до майбутньої роботи та університету.
Діти, які мають особливі освітні потреби і потребують ШІ для допомоги у навчанні (наприклад, для вивчення мов чи адаптації завдань), і надалі матимуть до нього доступ.














