Якщо на свята почуваєтеся самотньо: телефон гарячої лінії та чат підтримки в Норвегії
Національний день, або День Конституції (Grunnlovsdagen) у Норвегії – це завжди гучно, весело та масштабно. Проте для деяких людей цей день стає випробуванням. Коли навколо всі святкують родинами чи великими компаніями, можуть загострюватися почуття самотності та соціального тиску.
Але це абсолютно нормальна реакція, акцентує Mental Helse – громадська організація, що об’єднує людей з проблемами психічного здоров’я.

У Норвегії цілодобово працюють безкоштовна гаряча лінія та чат психічного здоров'я. Вони доступні і протягом усього святкового дня 17 травня:
- телефон: 116 123 (працює 24/7);
- чат: онлайн-служба підтримки (можна писати в будь-який час).
Сюди щодня звертається понад 900 людей – від підлітків, які відчувають тиск соцмереж, до літніх людей. У святкові дні дзвінків стає ще більше: хтось просто хоче відпочити від шуму, а комусь просто потрібен співрозмовник, щоб пережити цей день.
Крім того, іІноді звичайне смс «Привіт, як ти?» або запрошення на каву можуть врятувати когось від нападу самотності. Або якщо у вас є вільне місце за святковим столом, запросіть того, хто зараз один.
Як допомогти собі самому
Вам не обов’язково бути як усі. Якщо ви не маєте сил або компанії йти на великий чи локальний парад – не йдіть. Створіть свій власний план на день, навіть якщо це буде просто прогулянка чи перегляд улюбленого фільму.
Влаштуйте детокс від соцмереж. 17 травня стрічки Instagram та Facebook будуть переповнені ідеальними фото зі святкових сніданків. Якщо ці фото змушують вас сумувати, просто відкладіть телефон.
Поділіться своїми почуттями. Розкажіть про свій стан близьким, друзям або зателефонуйте на гарячу лінію Mental Helse. Коли висловлюєш емоції словами, стає легше.














