У Норвегії хочуть обмежити переселення біженців між містами: які варіанти розглядають
Уряд Норвегії планує змінити правила для біженців, щоб зупинити так зване «вторинне переселення» – коли люди самостійно переїжджають з одного міста до іншого. Про це заявила міністерка зайнятості та інклюзії Щасті Стенсен (Kjersti Stenseng).

Наразі у Норвегії чимало біженців, які потребують підтримки, масово переїжджають до одних і тих самих регіонів (особливо на сході Норвегії). Через це у деяких містах бракує житла та роботи, а на місцеві бюджети лягає занадто велике фінансове навантаження. Це також заважає людям успішно інтегруватися в суспільство.
Сьогодні біженці, які отримують фінансову допомогу, перші 5 років мають жити в тому муніципалітеті, куди їх розподілила держава. Саме протягом цього часу держава платить місту гроші за їхнє утримання. Проте після 5 років люди починають активно переїжджати, що й створює проблеми.
Щоб виправити ситуацію, уряд розробляє два можливі рішення. Зокрема, тимчасово заборонити біженцям переїжджати до конкретних районів, де вже є надто багато людей з аналогічним статусом. А також запровадити загальну заборону на виїзд із того муніципалітету, де людину поселили спочатку, на певний період часу.
В уряді наголошують, що в обох варіантах будуть винятки. Наприклад, обмеження не діятимуть, якщо людина сама себе забезпечує, переїзд пов'язаний із навчанням або новою роботою. також, якщо це необхідно в інтересах дитини, або біженці вже отримали громадянство Норвегії.
Обидва варіанти нових правил уряд винесе на громадське обговорення вже цієї осені.














